Teleskopik Sac Körük

Teleskopik sac körük, yataklandırıldıkları alanlarda sızdırmazlık sağlayan esne metal bileşenler bütünüdür. Teleskopik sac kapakları, makinelerin kılavuz yolları, vida yuvaları ve rayları aşınma ile kirlenmeye karşı korurlar. Bu endüstriyel tezgah aksesuarları, makine hareketlerini kolaylaştırılarak verimini büyük oranda artırmaktadır. Kullanılacakları ortam şartlarına uygun olarak doğrusal ya da belirli bir eksene göre imal edilebilirler. Teleskopik sac körükler üç taraflı metal yollu kapaklar sayesinde hareket kontrol uygulamalarında kolaylık sağlarlar. Makine ekseni boyunca çalışabilen teleskopik sac körükler, uzatma ve geri çekme kabiliyetlerine sahip olacak şekilde üretilmektedir.

Teleskopik sac körükler, tüm ekipman ve makineleri, aşırı sıcak ve keskin metal talaşlardan, işlemler esnasında oluşan kıvılcımlardan ve kesme yağlarından korurlar. Ayrıca, ekipmanların hareketli parçaları üzerinde kolaylıkla kaydırılabilirler. Bileşenleri, parçalar hareket halindeyken iki yüzey arasında genişleyerek geri çekilir. Yay hareketleri sayesinde genişleme ve geri çekilmeye rağmen körükler yerlerinde sabit olarak kalırlar. 

 

teleskopik-sac-körük-1

Teleskopik Sac Kapak ve Körük Uygulamaları Nelerdir?

Türkiye’nin CNC makine sektöründe önde gelen isimler arasında yerini alan firmamız, müşterilerimizin farklı makine ve parça koruma ihtiyaçlarına uygun çalışmalar yapmaktayız. 

Standart teleskopik sac körükler her ortam ve koşula uyum sağlayamayabilir. Bu nedenle müşteri ihtiyaçları doğrultusunda körük kapakları ve parçalarını özelleştiriyoruz. 

Ortam ısısı, kesme yağları, soğutma yağları, kıvılcım ve kaynak sıçramaları, taşlama ve talaş, tuz ve nem gibi koşullar göz önünde bulundurularak en uygun körük kapak imalatını müşterilerimize sunuyoruz.

Teleskopik Sac Körük Fiyatları

Teleskopik sac körük fiyatları, ürünün malzeme kalitesi ve farklı işçilik özellikleri ile fiyat farkı olmaktadır. Firmamız sac körüğü yaptırırken ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre yardımcı olmaktadır. Sac körük fiyatları hakkında detaylı bilgi almak iletişim numaralarımız üzerinden bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

Teleskopik Sac Körükler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Teleskopik sac körükler, genel olarak endüstriyel sektörde tercih edilen muhafaza yöntemleridir. Ancak, rafineri ve petrokimya, çelik, alüminyum, ahşap ve plastik sanayi gibi çeşitli sektörlerde de geniş yer bulmaktadır. Bunun yanı sıra;

  • Yiyecek, içecek 
  • Medikal
  • Enerji 
  • İş makinaları ve otomobil  
  • Havacılık, denizcilik 
  • Tuz ve diğer madencilikler 
  • Konut ekipmanları  

gibi sektörlerde de kullanılmaktadır.

Özellikle ağır sanayinin yükünü üstlenen Cnc tezgahlarının en temel bileşeni olan sac körüklerin fitilleri için düzenli aralıklarla bakım yaptırmak gerekir. Aksi halde tezgahlar zarar görebilir. Firmamız, kaliteden ödün vermeden bor yağına, su ve ısıya dayanıklı fitiller kullanarak tezgah kızaklarının korunmasını sağlamaktadır.

Ercan Makina CNC olarak firmamız için kalite ve müşteri memnuniyeti en büyük önceliktir. Bu durum bizi Türkiye’nin en önemli sac körük tedarikçilerinden biri konumuna getirmiştir. Tasarımdan üretime ve hatta taşımacılığa kadar bütün süreçler, uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Teleskopik Sac Körük Bakımı ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız, hizmetlerimiz ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiye erişmek için firmamız ile 7/24 iletişim sağlayabilirsiniz. %100 firma garantisi ile tüm ürünlerimize en uygun fiyat garantisi ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.