Rulo Perde Körük

Rulo perde körük, CNC torna tezgahlarının Z eksen arka bölgelerinde bulunan koruma ve muhafazadır. Aşırı ısı ve yanmaya dayanıklı bezler kullanılarak imal edilmektedir. Rulo perde körükler, mekanizmanın içinde yer alan yaylar vasıtasıyla açılıp kapanabilmektedir.

Rulo perde körükler, yüksek hızlarda çalışılan tezgahlar için en iyi muhafaza yöntemidir. Sıcak metal talaşı ve aşırı ısıya karşı dayanıklı kumaşlardan üretilmesinin yanı sıra, yüksek karbon oranına sahip saclardan da üretilebilmektedir. Açık ve kapalı olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

rulo-perde-körük

PERDE KÖRÜKLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • CNC torna tezgahlarında, ağaç ürünleri işleme, taşlama tezgahları, mermer tezgahları ve hatta su jetlerinde bulunan mekanik aksamları olumsuz dış etkenlerden korumak maksadıyla kullanılırlar. 
  • Ortam şartları ve ihtiyaçlara bakılarak PVC’li ya da PVC’ siz olarak imal edilebilmektedir.
  • PVC’siz olarak imal edilen perde körüklerin her iki tarafı dikiş ile güçlendirilerek bu şekilde kanal içerisinde en doğru şekilde çalışması sağlanmaktadır. 
  • PVC’li bez körükler için bazı durumlarda arka kısımlara atkı kumaş takviyesinde bulunmak gerekmektedir. 
  • Perde körükler ortam şartları ve çalışma koşulları değerlendirilerek üzeri saclı olarak imal edilebilmektedir. 
  • Diğer körüklere kıyasla daha az yer kaplarlar ve çalışma ortamının dar olduğu alanlarda tercih edilirler. 
  • İstenilen ebat ve şekillerde üretilebilmektedir. 

Ercan Makina CNC, kurulduğu günden bu yana güçlü ve tam donanımlı çalışan kadrosu ile ARGE çalışmaları ışığında, yüksek standartlarda rulo perde körükler imal etmeyi ve hızlı dağıtım ağı ile müşterilerine ulaştırmayı başarmıştır.

Rulo perde körükler, CNC tezgahları dış etkenlerden koruyarak yüksek makine kabiliyeti ile iş verimi alınmasını sağlarlar. İhtiyaç duyula ortamlara göre istenilen formlarda ve boyutlarda üretilebilirler. Isıya dayanıklı yanmaz kumaşların yanı sıra çalışma ortamlarına göre kumaş tespiti ile çeşitlendirilebilirler.

Muhafaza gücü yüksek rulo perde körükler, firmamız tarafından müşterilerimize büyük bir özen ve özveri ile ulaştırılmaktadır.7/24 hizmet anlayışı ile yılın 365 günü çözüm ortağınız olmak için çalışmaktayız.

Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiye erişebilmek için firmamız ile dilediğiniz her an iletişime geçebilirsiniz.