Kızak Sıyırıcı ve Yedek Parça

Kızak sıyırıcılar, talaş ve soğutucu durumlarının çok fazla yaşandığı metal kesim makineleri için oldukça kritik parçalardır.

Endüstriyel sektörde yüksek hassasiyet gerektiren makinelerde kızak yollarının temiz tutulması ve doğru bir temizlik yapılması kalite bakımından büyük önem taşımaktadır. Kızak sıyırıcılar tam olarak bu noktada mekanik darbe ve sıcak talaşlara dayanıklı olmasıyla vazgeçilmez makine bileşenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Ercan Makina Cnc olarak firmamız stoklarında, kızak sıyırcı fitilleri bulunmaktadır. Bakım ve değişimleri oldukça önemli olan fitillerin aksatılması tezgahlarda ciddi hasarlara yol açabilmektedir.

Kızak-Sıyırıcı-ve-Yedek-Parça

Sıyırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Bahsettiğimiz üzere sıyırıcılar, endüstriyel sektörde makineler için oldukça önemli parçalardır. Bu sıyırıcıların kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır.  

Bunlar;

-Kızak Sıyırıcılar:

Cnc tezgah ve makinelerde, kesin ve doğru temizlik sağlayarak yüksek kalite iş verimi sağlarlar. Yüksek oranda sıcak talaş ile soğutucunun oluştuğu makineler için kullanılırlar. 90 dereceye kadar sıcak yağa karşı dayanıklıdır. Aşınmaya karşı yüksek direnç gösterirler. Poliüretan destekli kızak sıyırıcılar, artan esneklikleri ile birlikte oldukça dayanıklı parçalardır. 

Yerli tip kızak sıyırıcılar, standart kızak sıyırıcıların aksine, sac kısmına delik açılarak cıvata ile monte edilen ürünlerdir. Yerli tip kızak sıyırıcıları mekanik darbe ve sıcak talaşa karşı yüksek koruma sağlar.

İthal tip kızak sıyırıcılar, metal kısmı alüminyum kullanılarak imal edilen ve daha çok kutu kızaklarda tercih edilen kızak çeşididir. Yalnızca fitil değiştirme seçenekleri mevcuttur.

-Teleskop Sıyırıcılar:

Teleskop sıyırıcılar, ortam ihtiyaçları ve çalışma şartlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak parça seçimi ve montaj en doğru şekilde yapılmalıdır.

Puntalı teleskop sıyırıcılarda, çelik kanallardan fitiller geçmektedir. Belli aralıklarla fitillerin değiştirilmesi ve gerekli bakımların yaptırılması gerekmektedir. Sabit kanallar sayesinde montaj hatası yaşanma olasılığı oldukça düşüktür.

Punta ve cıvatalı teleskop sıyırıcılar, kuru çalışan ve soğutma sıvısı ile endüstriyel yağların kullanıldığı ortamlar için uygun ürünlerdir.

İthal puntalı teleskop sıyırıcılar, uygulama alanlarının kısıtlı ve dar olduğu alanlarda tercih edilen, koruma maksadıyla üzerine galvaniz sac eklenebilen sıyırıcı tipitir.

-Torna Sıyırıcılar:

Torna sıyırıcılar, aşınmaya karşı yüksek dirence sahip, esnek çalışma kabiliyeti ile dengesi boşlukları kapatabilen sıyırıcılardır. Sıcak talaş ve soğutma sıvısının yoğun olarak kullanıldığı alanlar için uygundur. Sıyırıcı kauçukların üzerine eklenen paslanmaz saclar ile sıcak talaş önlenebilmektedir. Ayrıca ithal torna sıyırıcıları, Cnc tezgah kapılarında talaşın dışarı çıkmasını engellemek maksadıyla kullanım için uygundur.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilir, web sitemizde yer alan iletişim butonuna tıklayarak en hızlı şekilde müşteri temsilcimize online olarak bağlanabilirsiniz. 

 

Galeri