Sac Körük Yedek Parçaları

Sac körük, standart olarak imal edilen bez körükler ile aynı mantığı taşımaktadır. Ancak sac körüklerin üzerinde paslanmaz çelik koruyucu bulunmaktadır.

Özellikle endüstriyel sektörde tercih edilen sac körük, istenilen her bölgeye kolaylıkla uygulanabilir. Paslanmaz çelikten üretilen koruyucu materyaller ile aşırı sıcak ve soğuk talaşın sıyrılarak atılmasını sağlar. Oldukça dayanıklı ve yüksek ısıya karşı muhafaza kabiliyeti ile körük kullanım ömrünü ciddi derecede uzatır.

Sac körük, kullanılmak istenen her yere göre çeşitli ölçü ve ebatlarda imal edilebilen aynı zamanda montajı oldukça basit bir sistemdir. 

Sac körükler, makine yolları ile vidaların tam anlamıyla korunmasının gerekli olduğu torna tezgahı gibi alanların kullanımı için en ideal çözümdür. Takım tezgahından kaza ile düşen alet edavat, ağır metal talaş yükleri, soğutucular ve kesme yağlarına karşı üst düzey koruma sağlarlar.  

Sac körük imalatında, makine çevresi boyunca hareket edebileceği şekilde tasarımlar hazırlanmaktadır. 

teleskopik-sac-körük-1-

Sac Körük Çeşitleri Nelerdir?

Sac körüklere, sac bez körükler ve teleskopik sac muhafazalar olarak çeşitli şekillerde ulaşmak mümkündür.

Teleskopik sac körükler, makine tezgahlarında bulunan lineer kızakları, vida milleri ve cetvelleri korumak amacıyla tasarlanan ürünlerdir. Yüksek dayanıklılık ve koruma kabiliyeti sayesinde, makine kullanım ömrünü uzatırken aynı zamanda veriminin de büyük ölçüde artmasını destekler. Böylece bakım ve onarım maliyetlerinin ciddi oranda düşmesi sağlanabilir.  

Sac muhafazalar müşterilerin makineleri için en uygun şekillerde çeşitlendirilerek üretilebilirler. Yataklama şekilleri ile orta koşulları değerlendirilerek sistem için en uygun muhafaza seçimi yapılmalıdır.  Gerekli değerlendirmeler sonucunda ortam koşullarına uygun tasarımın yapılması ve sac körük sisteminin montajının yapılması ile istenilen verimlilik ve koruma maksimum seviyeye çıkartılabilmektedir.

Sac Körük Bileşenleri ve Yedek Parçaları

Sac körüklerde yüksek kalite paslanmaz sac kullanılmaktadır. Sac körüklerden korozyon ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık performansı beklenmektedir. Ayrıca teleskopik kapakların çelikten de yapıldığı bilinmektedir.  

Genel olarak sac muhafaza bileşenleri;

  • Poliüretan
  • Pirinç 
  • Rulman 

Gibi materyallerdir. Sac körükler, bu yardımcı materyaller sayesinde yataklandırıldıkları kızaklara zarar vermeden rahatlıkla çalışmasını sağlamaktadır. 

Teleskopik sac körüklerin sıyırıcıları da metal talaşların makine bileşenlerine ulaşarak zarar vermesini önleyerek, teleskop kullanım ömürlerinin uzayarak daha sessiz ve verimli çalışmalarını sağlarlar. 

Firmamız Ercan Makina CNC, bünyesinde sac körüklerde bulunan stoplamalar, klavuz kızakları ve üzerinde yürüyen makara yedek parçalarını bulundurmaktadır. Her marka ve modelde sıyırıcı ile fitiller geniş ürün yelpazemizde yer almaktadır. Detaylı sac körük yedek parça fiyat ve bilgisi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.