Alüminyum Link Kapak

Alüminyum link kapaklar, endüstriyel birçok alanda ve özellikle kayar otomat torna tezgahlarında kullanılırlar. 

Alüminyum link kapaklar, makina korumasının kritik düzeyde önemli bileşenleridir. Alüminyum kapaklar ile operatörlerin hareketli makine bileşenlerinden korunması mümkündür. Ayrıca alüminyum link kapaklar, çalışma ortamında oluşan birikinti ve aşırı sıcaklık dalgalanmalarından, makineleri korunmaktadır. Kızak yağlarının içinde çalışır ve muhafaza maksadıyla kullanılırlar.

Alüminyum link kapaklar, standart montajlı, üzerinde yürünebilen apron ve rulo şeklinde tasarlanarak üretilmektedir.  

ERCAN MAKİNA olarak firmamız, geniş alüminyum kapak yelpazesi sunmaktadır. Firmamız bünyesinde yer alan tüm ürünler, ısıya dayanıklı, zorlu ortamlar karşısında yüksek mukavemet gücüne sahip, sızdırmaz ve çok ağır talaş yüklerini dahi destekleyecek şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca esneklikleri ile makinelere kolaylıkla uyumlandırılabilir.

Alüminyum-Link-Kapak

Alüminyum Kapaklar Neden Makinelerin Vazgeçilmez Parçalarıdır?

  • Alüminyum link kapaklar, yüksek dayanıklılığa sahip ürünler olmasına karşın oldukça hafiftir. 
  • Alüminyum, metaryel olarak kolay şekillenebilen bir maddedir. Bu kolaylıkla her türlü kullanım alanına göre optimize edilebilmektedir.
  • Dekoratif görünümleri ile bulundukları ortama şıklık katarlar. Göz yoran kalabalık makine bileşenlerinin karmaşık görüntüsünü engellerler.
  • Korozyon dayanımı yüksektir.
  • Oksitlenme riskinin önüne geçerek yüksek direnç gösterirler.
  • Ekonomik ve uzun ömürlü ürünlerdir.
  • Yüksek koruma gücü ile kullanıcılarına mali açıdan avantaj sağlarlar.

Endüstriyel Sektörlerde Alüminyum Kapakların Önemi

Alüminyum doğada boksit cevheri olarak bulunan, oksidasyona karşı yüksek dirence sahip bir metaldir. Bu maddenin kullanımı geçmişten günümüze her dönemde oldukça yaygındır. Diğer birçok alüminyum malzeme gibi alüminyum link kapaklar da özellikle endüstriyel sektörde olmazsa olmaz makine bileşenleri arasında yer almaktadır.  Alüminyum başlı başına bir madde olarak düşük yoğunluğuna karşın yüksek ağırlık dayanımlıdır. Bu özelliği ile endüstriyel uygulamalarda kullanımı oldukça avantajlıdır. 

Alüminyum alaşımlara sahip ürünler, haddeleme, soğuk sıcak tüm şekillendirme yöntemleri ve ekstrüzyon dövme gibi çeşitli kesit üretimlerine olanak sağlarlar.  

Doğa dostu, geri dönüştürülebilir alüminyum kapaklar ile enerji maliyetlerinden de ciddi ölçüde tasarruf sağlanmaktadır. Ayrıca yüksek talaş kaldırma performansı sunan alüminyum kapaklar,  pirinç ile karşılaştırılabilecek derecede dayanıklı ve kolay şekillendirilebilir kabiliyette ürünlerdir.

Ürünlerimiz, anodik oksidasyon işlemleri uygulanarak doğal koruyucu bir oksit tabakasına sahip olurlar. Oksit tabakasının artırılması ile kapaklarda yüksek yüzey koruma sağlanır. Alüminyum kapaklarda yapılan kaliteli alaşımlandırma ve doğru ısıl işlemler ile mekanik özellikleri, çelik ile kıyaslanacak kadar ileri bir seviyeye sahip olabilmektedir.

Ercan Makina Cnc, uzun ömürlü ve dayanıklı alüminyum link kapak profil hizmetlerinin tamamını firma garantisi ile sunmaktadır. Tüm hizmetlerimizde, %100 güvenilir ve garantili işçilik ile müşteri memnuniyeti ilkelerimiz doğrultusunda çalışmaktayız. Yılın 365 günü ve günün her anında tam donanımlı dağıtım ağımız ile çözüm ortağınız olmak için yanınızdayız.

Diğer tüm hizmetlerimiz, ürünlerimiz ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 müşteri hizmetlerimizi arayabilir, web sitemizde yer alan iletişim butonundan en hızlı şekilde müşteri temsilcimize bağlanabilirsiniz.